Skip to main content

Koelen & Bewaren

  • Voor koelers & bewaarders van fruit
  • 5 cursusdagen
    18 maart, 25 maart, 1 april, 8 april, 15 april en 22 april
  • Fruit Tech Campus, Geldermalsen

  • € 1.795* exclusief btw

  • Tegemoetkoming mogelijk tot maximaal 85% via Colland

  • Nederlands

Ben of wil je actief zijn in het koelen & bewaren van fruit én jezelf hierin (door)ontwikkelen?

Over de cursus

De cursus Koelen & Bewaren is ontwikkeld voor koelers & bewaarders van fruit, en telers en medewerkers. Ook is de cursus zeer geschikt voor de professionals in handel-, afzet- en kwaliteitsorganisaties, technische bedrijven en voor de adviseurs en voorlichters. Deze cursus is een initiatief van Fruit Tech Campus in samenwerking met Nekovri Talenten College en onder inhoudelijke leiding van Frank van de Geijn, Fruit Bewaring & Advies.

Het programma

Na het volgen van deze cursus ben jij in staat vanuit strategie de beste operationele beslissingen te nemen in het bewaren van fruit. Jij levert de juiste en beste kwaliteit fruit aan jouw afzetmarkt!

Tijdens de cursus nemen we je mee in het proces van aanwijzen van het bewaar- of kwaliteitsdoel naar product en technologie, om vervolgens in combinatie de slag te maken naar jouw praktijk.

De cursus in het kort:

Bewaar-kwaliteitsdoel & Ketendefinitie

Aanwijzen van

  • Kwaliteit
  • Periode
  • Termijn

Technologie

  • Impact na-oogst technologieën
  • Welke technologie is nodig?
  • Checks: wat heb je nodig aan tools en waarom?

Product

  • Fysiologie
  • (Invloed van) Initiële kwaliteit
  • Welke condities zijn nodig?

De praktijk: hoe bewaren?

  • Gebreken: van herkenning & oorzaken naar condities
  • Vruchtkwaliteit
  • Hoe bewaren & meten?

Praktische informatie

De cursus vindt plaats op onderstaande data en tijden. Daarnaast kun je mogelijk gebruik maken van aantrekkelijke vergoedingen via HandelGroeit en Colland Arbeidsmarkt. Bekijk de voorwaarden om te zien of je in aanmerking komt voor subsidie.

  • 18/03
    Cursusdag 15.30 – 20.00 uur
  • 25/03
    Cursusdag 15.30 – 20.00 uur
  • 01/04
    Cursusdag 15.30 – 20.00 uur
  • 08/04
    Cursusdag 15.30 – 20.00 uur
  • 15/04
    Cursusdag 15.30 – 20.00 uur
  • 22/04
    Cursusdag 15.30 – 20.00 uur

Deze cursus komt mogelijk in aanmerking voor een vergoeding van maximaal 40% van HandelGroeit. Kijk op de website van HandelGroeit.

Ben jij fruitteeltmedewerker en heeft jouw werkgever een Colland-nummer? Dan kun je mogelijk tot 85% vergoeding krijgen voor deze cursus. Check de voorwaarden op de Website van Colland Arbeidsmarkt.

De opleidingen en cursussen van de Fruit Tech Campus worden in samenwerking met een netwerk van gespecialiseerde organisaties ontwikkeld en verzorgd. Met samenwerkingsverbanden in de fruitketen en in het mbo- en hbo-onderwijs, is de Fruit Tech Campus een voorloper in het ontwikkelen van vooruitstrevend en praktijkgericht fruitonderwijs.

De experts

De cursus Koelen & Bewaren is een initiatief van Fruit Tech Campus in samenwerking met Nekovri Talenten College en onder inhoudelijke leiding van Frank van de Geijn, Fruit Bewaring & Advies.

Frank van de Geijn

Sr. Consultant Postharvest Technology

Meld je aan voor de Cursus Koelen & Bewaren

Meld je aan voor de Cursus Koelen & Bewaren. Nog vragen? Die beantwoorden we heel graag!

Vragen?

Neem contact op met Mireille
Vrijwel al onze cursussen zijn ook aan te bieden als incompany traject. We werken graag samen aan een passend traject binnen uw bedrijf.

Vul hieronder je gegevens in, we nemen zo snel mogelijk contact met je op!